Góry Sowie z każdym rokiem zyskują na popularności. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się główne szlaki prowadzące na najwyższy szczyt - Wielką Sowę, która wznosi się na 1015 m n.p.m. Jednak oprócz Przełęczy Jugowskiej, Sokolej i Walimskiej istnieje wiele równie atrakcyjnych tras, gdzie spotkamy znacznie mniej turystów lub nawet wcale, gdzie będziemy mogli w ciszy odetchnąć od codziennego zgiełku ciesząc jednocześnie wzrok pięknymi okazami przyrody ożywionej i nieożywionej oraz widokami niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.

Przedstawiamy Państwu kilka propozycji pieszych wycieczek, które zaspokoją nawet najbardziej zagorzałych górołazów, ale znajdziecie Państwo również trasy dla początkujących, dla rodzin z dziećmi, a nawet kilka propozycji wędrówek na Wielką Sowę z wózkiem.

Zaplanowaliśmy wszystko, co tylko mogą zaoferować góry: bogatą faunę i florę, schroniska z wyśmienitą kuchnią, mnóstwo miejsc na ognisko, wieże widokowe i zachwycające panoramy, zarówno na szybki wypad po pracy jak również na całodniową wycieczkę.

NAJKRÓTSZE TRASY NA WIELKĄ SOWĘ

Trasa z Przełęczy Jugowskiej

Trasa dwoch wiez glowne

Trasa z Przełęczy Walimskiej

Trasa z Przełęczy Sokolej

Trasa dwoch wiezy3

PROPOZYCJE WYCIECZEK WOKÓŁ WIELKIEJ SOWY

Trasa dwóch wież

Trasa dwoch wiez glowne

Trasa nad Kłomnicą

Trasa na Wielką Sowę

Trasa dwoch wiezy3

Trasa Czarny Rycerz

Trasa nad Gołębiem

Trasa przez Lisie Skałki

Trasa na Trzy Buki

Trasa na Starą Jodłę

Trasy z wózkiem na Wielką Sowę

Trasa z wozkiem na WS glowne