Ponad 27 milion贸w z艂 zdoby艂 dzier偶oniowski WIK na kolejne inwestycje w gospodark臋 wodno-艣ciekow膮, kt贸re zostan膮 zrealizowane na terenie naszego powiatu. Co zmieni drugi etap jednej z najwi臋kszych tego typu inwestycji na Dolnym 艢l膮sku?

- Najwa偶niejsze zadania obejmuj膮 modernizacj臋 i budow臋 nowych sieci sanitarnych i wodoci膮gowych w Dzier偶oniowie, Pieszycach i Bielawie oraz cz臋艣ciow膮 budow臋  odcinka wodoci膮gu tranzytowego Lubach贸w-Pieszyce-Dzier偶oni贸w-Bielawa 鈥 m贸wi prezes sp贸艂ki Wodoci膮gi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki, kt贸ry odpowiada艂 za przygotowanie wniosku i ca艂ego procesu inwestycyjnego.

Jak du偶e jest to zadanie 艣wiadczy m.in. fakt, 偶e sama dokumentacja techniczna kosztowa艂a ponad milion z艂otych. - Na jej wykonanie r贸wnie偶 zdobyli艣my unijne pieni膮dze. A偶 85% dofinansowania. Prace zwi膮zane z przygotowaniem samego wniosku trwa艂y ponad 2 lata 鈥 zaznacza prezes WIK-u.

Warto艣膰 ca艂ej inwestycji to 53 644 341,01 z艂 brutto, warto艣膰 netto projektu to ponad 44 020 796 z艂. Poziom dofinansowanie do warto艣ci netto to 63,75% koszt贸w kwalifikowanych czyli ponad 27 186 858 z艂. Og艂oszenie pierwszych przetarg贸w na wykonanie rob贸t budowlanych planowane jest na koniec wrze艣nia.

- To inwestycja w nasze zdrowie, bezpiecze艅stwo i 艣rodowisko, a tak偶e 艣wietny przyk艂ad wsp贸艂pracy samorz膮d贸w. Poszczeg贸lne zadania s膮 niezwykle wa偶ne dla ka偶dego z miast, ale tak偶e dla ca艂ej Ziemi Dzier偶oniowskiej 鈥 m贸wi burmistrz Dzier偶oniowa Dariusz Kucharski.

W ramach 鈥濽porz膮dkowania gospodarki wodno-艣ciekowej na terenie gmin powiatu dzier偶oniowskiego 鈥 etap II鈥 zostan膮 zrealizowane nast臋puj膮ce inwestycje:

1. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodoci膮gowej w Dzier偶oniowie obejmuj膮ca:

• ul. Kamienn膮
  • teren przy ul. 艢widnickiej (w kierunku 艢widnicy za Tesco)

2. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Pieszycach obejmuj膮ca:

• ul. Hermana
  • ul. Dolna
  • ul. Dworcowa Dolna
  • ul. Rolna
  • ul. Boczna
  • ul. Kopernika
  • ul. Nadbrze偶na
  • ul. Botwina
  • osiedle G贸rskie
  • ul. Zamkowa i Ku藕nicka
  • ul. Stara i Okrzei

3.  Budowa kanalizacji sanitarnej na terenie miasta Dzier偶oniowa i Bielawy (wymiana istniej膮cych sieci) obejmuj膮ca:

• ul. Wysok膮 w Bielawie
  • osiedle W艂贸kniarzy w Bielawie
  • ul. Nowowiejsk膮/Krasickiego w Dzier偶oniowie
  • teren po by艂ych zak艂adach DEFKA w Dzier偶oniowie

4. Budowa pompowni 艣ciek贸w na ul. Wodnej w Bielawie.
5. Budowa suszarni osad贸w po艣ciekowych powstaj膮cych na obszarze obs艂ugiwanym przez WiK Sp. z o.o. w Dzier偶oniowie.
6. Budowa wodoci膮gu tranzytowego Lubach贸w 鈥 Pieszyce 鈥 Dzier偶oni贸w 鈥 Bielawa.
7. Strefowanie sieci 鈥 centralny monitoring i sterowanie prac膮 systemu wodoci膮gowego w poszczeg贸lnych strefach.

殴r贸d艂o: UM Dzier偶oni贸w