Za nami pierwsza po wakacyjnej przerwie sesja Rady Miejskiej w Pieszycach. Przed nami nowy rok szkolny w zwi膮zku z tym, tematem przewodnim obrad by艂a informacja dotycz膮ca przygotowania plac贸wek o艣wiatowych na terenie Gminy Pieszyce do roku szkolnego 2016/2017.

Na dzie艅 24 sierpnia 2016 roku w w/w plac贸wkach nauk臋 rozpocznie 450 uczni贸w.
Podczas sesji burmistrz Dorota Konieczna 鈥 Enozel wraz z Przewodnicz膮cym Rady Miejskiej Ryszardem Kondratem podzi臋kowali za d艂ugoletnie pe艂nienie funkcji dyrektora Przedszkola Publicznego nr 2 w Pieszycach Ma艂gorzacie Marynowicz, powo艂uj膮c tym samym na to stanowisko now膮 dyrektor, Barbar臋 Pryczek.
Podzi臋kowania otrzymali r贸wnie偶 funkcjonariusze Stra偶y Miejskiej w Pieszycach za wieloletni膮 s艂u偶b臋 na rzecz mieszka艅c贸w Gminy Pieszyce.
Sesja by艂a tak偶e okazj膮 do promocji ksi膮偶ki Zdzis艂awa Maciejewskiego pt. 鈥瀂 Kres贸w do Pieszyc鈥.