Zak艂ad Chor贸b Zaka藕nych i Administracji Weterynaryjnej Wydzia艂u Medycyny Weterynaryjnej UP we Wroc艂awiu, Najwy偶sza Izba Kontroli w Warszawie i Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Bielawie by艂o organizatorem III Konferencji pn. Aktualne problemy w opiece nad zwierz臋tami bezdomnymi w Polsce, kt贸ra odby艂a si臋 25 kwietnia w Ponadregionalnym Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wroc艂awiu.

KonferencjaWroclaw
Podczas spotkania om贸wiono wiele temat贸w, kt贸re dotyczy艂y bezpa艅skich zwierz膮t:
- Psy poza kontrol膮 鈥 jak ten problem jest postrzegany na 艣wiecie?
- Rola Inspekcji Weterynaryjnej w ochronie i opiece nad zwierz臋tami bezdomnymi i zapobieganiu bezdomno艣ci zwierz膮t.

konferencjaWroclaw1
W konferencji udzia艂 wzi臋li przedstawiciele powiatu dzier偶oniowskiego, w tym Beata Listwan reprezentuj膮ca Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Bielawie, kt贸ra opowiedzia艂a o dobrych praktykach w realizacji programu zapobiegania bezdomno艣ci, a tak偶e Jerzy Thomalla, prezes Schroniska Azyl w Dzier偶oniowie, kt贸ry m贸wi艂 o opiece nad zwierz臋tami bezdomnymi i zapobieganiu bezdomno艣ci w ramach dzia艂a艅 Schroniska Azyl na terenie Gminy Dzier偶oni贸w. W konferencji udzia艂 wzi臋li przedstawiciele s艂u偶b mundurowych, Najwy偶szej Izby Kontroli, Uniwersytetu Przyrodniczego, a tak偶e Gminy Myszk贸w i Gminy Pieszyce.