Nowe zasady wsp贸艂pracy
     Na pocz膮tku 2015 roku burmistrz Pieszyc Dorota Konieczna 鈥 Enozel powo艂a艂a nowego pe艂nomocnika ds. organizacji pozarz膮dowych. Zosta艂a nim Jadwiga W膮sik 鈥 kierownik Referatu O艣wiaty w Pieszycach. 11 lutego 2015 r. zorganizowane zosta艂o spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarz膮dowych dzia艂aj膮cych na rzecz mieszka艅c贸w gminy Pieszyce. W spotkaniu wzi臋艂y udzia艂 33 osoby reprezentuj膮ce r贸偶ne organizacje pozarz膮dowe. Podczas spotkania om贸wiony zosta艂 spos贸b wydatkowania 艣rodk贸w zaplanowanych w bud偶ecie gminy na realizacj臋 zada艅 sfery po偶ytku publicznego, przedstawiona zosta艂a prezentacja dotycz膮ca sposobu wype艂niania ofert w zwi膮zku z rozpisanym konkursem na upowszechnienie kultury fizycznej i sportu na 2015 rok. Dyskusja, kt贸ra rozwin臋艂a si臋 w trakcie spotkania, wskaza艂a na du偶e zainteresowanie i zaanga偶owanie przyby艂ych poruszan膮 tematyk膮. Podczas spotkania do udzia艂u w pracach komisji konkursowych zg艂osili si臋 ch臋tni przedstawiciele organizacji pozarz膮dowych. Wszelkie informacje na temat wsp贸艂pracy gminy z organizacjami mo偶na otrzyma膰 kontaktuj膮c si臋 telefonicznie pod numerem 74 8 365 238 lub e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript..

Pierwszy konkurs za nami
     26 lutego w trakcie posiedzenia komisji do spraw opiniowania ofert z艂o偶onych do konkursu na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w艣r贸d dzieci, m艂odzie偶y i doros艂ych z Pieszyc w sk艂adzie: Arkadiusz Zaruski 鈥 przewodnicz膮cy, Sylwia Orli艅ska 鈥 cz艂onek, S艂awomir Szel 鈥 cz艂onek, Edward Szatkowski 鈥 cz艂onek i Zdzis艂aw Maciejewski 鈥 cz艂onek, dokonano oceny z艂o偶onych ofert. Trzy z o艣miu z艂o偶onych ofert (MKS 鈥濸OGO艃鈥 Pieszyce, ULKS 鈥濿ielka Sowa鈥, LKS 鈥濨oxmet鈥 Piskorz贸w) musia艂y zosta膰 odrzucone ze wzgl臋du na b艂臋dy formalne i merytoryczne. Dlatego komisja zaproponowa艂a przyznanie pozosta艂ym oferentom dofinansowania w wysoko艣ci:
ULKS 鈥濻OWA鈥 - 21 760 z艂, SL 鈥濻ALOS鈥 RP - 9 463 z艂, DKS Karate KYOKUSHIN - 2000 z艂, Stowarzyszenie Przyjaci贸艂 Zespo艂u Szk贸艂 im. ks. Jana Dzier偶onia w Pieszycach - 4650 z艂, Stowarzyszenie Przyjaci贸艂 Zespo艂u Szk贸艂 im. ks. Jana Dzier偶onia w Pieszycach- 2221,6 z艂.
     W bud偶ecie gminy s膮 jeszcze 艣rodki przeznaczone na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w艣r贸d dzieci, m艂odzie偶y i doros艂ych. - Nale偶y te偶 pami臋ta膰, 偶e oferty trzech klub贸w zosta艂y odrzucone i dzisiaj maj膮 one znacznie utrudnione funkcjonowanie. Wiem o tej sytuacji, dlatego rozmawiam z cz艂onkami zarz膮d贸w poszczeg贸lnych klub贸w 鈥 m贸wi burmistrz Dorota Konieczna 鈥 Enozel. 鈥 W miar臋 mo偶liwo艣ci b臋dziemy stra膰 si臋 pom贸c przetrwa膰 klubom ten trudny dla nich czas, a w najbli偶szych dniach og艂osimy kolejny konkurs, aby kluby mog艂y pozyska膰 pieni膮dze na normalne funkcjonowanie.
     Tre艣膰 og艂oszenia o konkursie dost臋pna b臋dzie na stronie internetowej Urz臋du Miejskiego w Pieszycach 鈥 www.pieszyce.pl.