Trudno przejść obojętnie obok oświadczenia klubu MKS „Pogoń” Pieszyce, w którym zarzuca się – cytuję: „(…) klubom nie pozwolono na ponoszenie kosztów związanych z utrzymaniem należącej do gminy bazy sportowej, na której prowadzone jest szkolenie (koszenie i podlewanie boisk, ponoszenie kosztów energii elektrycznej i wody) oraz zakup środków trwałych (bramki itp.)”. Zarzut ten jest bezzasadny, bowiem jest jasne, iż prowadzenie treningów wymaga należytego przygotowania i utrzymania bazy sportowej, np. przygotowania płyty boiska do treningów, koszenia trawy, malowania linii, podlewania, nawożenie, ponoszenia kosztów za wodę i energię elektryczną itd. Zadaniem klubu było przygotowanie oferty zgodnie z ogłoszeniem nr 1/K/2015. W szczególności należało prawidłowo sporządzić kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego, z uwzględnieniem kosztów jednostkowych, ilości miary oraz rodzaju miary. W przypadku MKS „Pogoń” Pieszyce kalkulacja ta została przygotowana błędnie.
     Pieszyczanie wybierając mnie na stanowisko Burmistrza Miasta wybrali transparentną formę funkcjonowania miasta i podziału środków w tym przypadku również dla organizacji pozarządowych. Pragnę nadmienić, iż kilka innych, mniejszych klubów nie miało problemów z napisaniem wniosku, który wymagał uszczegółowienia poniesionych wydatków i takie środki otrzymało. Przypominam również, że zadbaliśmy o możliwość uzyskania pomocy w wypełnieniu wniosku, z którego część klubów z powodzeniem skorzystało.
     Poniżej znajduje się link do protokołu z posiedzenia komisji rozstrzygającej konkurs. Każdy zainteresowany może także zapoznać się ze złożonymi ofertami poszczególnych klubów, porównać oferty, ocenić rzetelność ich wypełnienia

 

http://bip.pieszyce.sisco.info/?id=3041

     W najbliższych dniach ogłoszony zostanie kolejny konkurs na realizację zadania publicznego z zakresu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych z Pieszyc. Będzie to kolejna szansa na pozyskanie środków. Tak jak poprzednio i tym razem podkreślam, że jesteśmy do dyspozycji i pomocy przy wypełnieniu wniosków. Wszelkie informacje na temat współpracy gminy z organizacjami można otrzymać kontaktując się telefonicznie pod numerem 74 8 365 238 lub e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z poważaniem,
Dorota Konieczna - Enozel
Burmistrz Miasta Pieszyce