Trudno przej艣膰 oboj臋tnie obok o艣wiadczenia klubu MKS 鈥濸ogo艅鈥 Pieszyce, w kt贸rym zarzuca si臋 鈥 cytuj臋: 鈥(鈥) klubom nie pozwolono na ponoszenie koszt贸w zwi膮zanych z utrzymaniem nale偶膮cej do gminy bazy sportowej, na kt贸rej prowadzone jest szkolenie (koszenie i podlewanie boisk, ponoszenie koszt贸w energii elektrycznej i wody) oraz zakup 艣rodk贸w trwa艂ych (bramki itp.)鈥. Zarzut ten jest bezzasadny, bowiem jest jasne, i偶 prowadzenie trening贸w wymaga nale偶ytego przygotowania i utrzymania bazy sportowej, np. przygotowania p艂yty boiska do trening贸w, koszenia trawy, malowania linii, podlewania, nawo偶enie, ponoszenia koszt贸w za wod臋 i energi臋 elektryczn膮 itd. Zadaniem klubu by艂o przygotowanie oferty zgodnie z og艂oszeniem nr 1/K/2015. W szczeg贸lno艣ci nale偶a艂o prawid艂owo sporz膮dzi膰 kalkulacj臋 przewidywanych koszt贸w realizacji zadania publicznego, z uwzgl臋dnieniem koszt贸w jednostkowych, ilo艣ci miary oraz rodzaju miary. W przypadku MKS 鈥濸ogo艅鈥 Pieszyce kalkulacja ta zosta艂a przygotowana b艂臋dnie.
     Pieszyczanie wybieraj膮c mnie na stanowisko Burmistrza Miasta wybrali transparentn膮 form臋 funkcjonowania miasta i podzia艂u 艣rodk贸w w tym przypadku r贸wnie偶 dla organizacji pozarz膮dowych. Pragn臋 nadmieni膰, i偶 kilka innych, mniejszych klub贸w nie mia艂o problem贸w z napisaniem wniosku, kt贸ry wymaga艂 uszczeg贸艂owienia poniesionych wydatk贸w i takie 艣rodki otrzyma艂o. Przypominam r贸wnie偶, 偶e zadbali艣my o mo偶liwo艣膰 uzyskania pomocy w wype艂nieniu wniosku, z kt贸rego cz臋艣膰 klub贸w z powodzeniem skorzysta艂o.
     Poni偶ej znajduje si臋 link do protoko艂u z posiedzenia komisji rozstrzygaj膮cej konkurs. Ka偶dy zainteresowany mo偶e tak偶e zapozna膰 si臋 ze z艂o偶onymi ofertami poszczeg贸lnych klub贸w, por贸wna膰 oferty, oceni膰 rzetelno艣膰 ich wype艂nienia

W najbli偶szych dniach og艂oszony zostanie kolejny konkurs na realizacj臋 zadania publicznego z zakresu upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w艣r贸d dzieci, m艂odzie偶y i doros艂ych z Pieszyc. B臋dzie to kolejna szansa na pozyskanie 艣rodk贸w. Tak jak poprzednio i tym razem podkre艣lam, 偶e jeste艣my do dyspozycji i pomocy przy wype艂nieniu wniosk贸w. Wszelkie informacje na temat wsp贸艂pracy gminy z organizacjami mo偶na otrzyma膰 kontaktuj膮c si臋 telefonicznie pod numerem 74 8 365 238 lub e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript..

Z powa偶aniem,
Dorota Konieczna - Enozel