1 kwietnia obchodzimy prima aprilis, czyli dzie艅 偶art贸w. By艂a to zatem idealna data do zorganizowania konkursu recytatorskiego pn. Humor w poezji, kt贸ry odby艂 si臋 w MBP 鈥 CK w Pieszycach. Na deskach sali widowiskowej zaprezentowa艂o si臋 osiemnastu reprezentant贸w szk贸艂 podstawowych z Gminy Pieszyce.

konkursrecy111

Konkurs mia艂 na celu rozbudzenie w艣r贸d uczni贸w zainteresowania poezj膮 dzieci臋c膮, kszta艂towanie umiej臋tno艣ci interpretowania oraz odbioru poezji i u艣wiadamianie uczniom, 偶e czytanie poezji mo偶e by膰 dobr膮 zabaw膮.

konkursRecy222
Uczestnik贸w ocenia艂o trzyosobowe jury w sk艂adzie Lidia Zakrzewska 鈥 Str贸zik, dyrektor MBP 鈥 CK w Pieszycach, Jadwiga W膮sik kierownik Wydzia艂u Edukacji i Promocji w Gminie Pieszyce oraz Karolina Mi艣 鈥 Jagodnicka.

konkursrec1
W wierszach dla najm艂odszych wyst臋puje wiele weso艂ych i radosnych aspekt贸w, przyk艂adem mog膮 by膰 dzie艂a Jana Brzechwy czy Juliana Tuwima. Dzieci recytowa艂y Samochwa艂臋, Kurcz臋 pieczone i Krow臋.

KonkursRecytatorski
Etap gminny zako艅czy艂 si臋 sukcesem trzech reprezentant贸w Szko艂y Podstawowej nr 1 w Pieszycach i to w艂a艣nie oni wezm膮 udzia艂 w konkursie powiatowym:
-Oliwia Nitecka - Klasa 1
-Blanka Dobrowolska 鈥 Klasa 2