Od poniedzia艂ku 14 marca 2016r. ruszy艂a 艢wietlica 艢rodowiskowa w budynku O艣rodka Pomocy Spo艂ecznej w Pieszycach. 艢wietlica funkcjonuje w strukturze organizacyjnej O艣rodka Pomocy Spo艂ecznej. Pe艂ni ona funkcj臋 opieku艅czo 鈥 wychowawcz膮, a dzieci zapisane do niej b臋d膮 uczestniczy艂y w zaj臋ciach ustalonych wed艂ug rocznego planu, jak r贸wnie偶 wed艂ug indywidualnego planu pracy dla ka偶dego dziecka.

SwietlicaSrodowiskowa2
艢wietlica 艢rodowiskowa liczy dwie pi臋tnastoosobowe grupy, sk艂adaj膮ce si臋 z uczni贸w szk贸艂 podstawowych. Na ka偶d膮 grup臋 przypada jeden wychowawca, a t臋 funkcj臋 obj臋艂y Krystyna Wa艣 i Barbara Wr贸blewska, natomiast kierownikiem 艣wietlicy zosta艂a Anna Pawlus.

SwietlicaSrodowiskowa
Godziny rozpocz臋cia pracy 艣wietlicy s膮 uzale偶nione od planu zaj臋膰 lekcyjnych dzieci, uczniowie jednak b臋d膮 w niej przebywa膰 od poniedzia艂ku do pi膮tku do godziny 17.30.

SwietlicaSrodowiskowa3
Do dyspozycji najm艂odszych mieszka艅c贸w naszej gminy pozostaje sala dziennego pobytu dziecka, gdzie mo偶na si臋 bawi膰, gra膰 i odpoczywa膰, sala komputerowa, sala lekcyjna, jak r贸wnie偶 aula i boisko do pi艂ki no偶nej oraz koszyk贸wki. Funkcjonowanie 艢wietlicy 艢rodowiskowej jest wsp贸艂finasowane ze 艣rodk贸w pochodz膮cych z profilaktyki.