25 lutego 2016 roku tradycyjnie ju偶 do Gimnazjum nr 1 w Dzier偶oniowie przybyli uczniowie a偶 11 szk贸艂 podstawowych z ca艂ego powiatu wraz ze swymi opiekunami, aby stoczy膰 za偶arty b贸j z zasadami j臋zyka polskiego. Na twarzach wida膰 by艂o lekkie zaniepokojenie, niekt贸rzy jeszcze nerwowo powtarzali najwa偶niejsze zasady interpunkcyjne czy przypominali sobie najtrudniejsze wyj膮tki ortograficzne.

MistrzOrtografii1News

51 uczestnik贸w zdecydowa艂o si臋 zmierzy膰 si臋 z dyktandem, a nast臋pnie testem interpunkcyjno-ortograficznym, walcz膮c o tytu艂 Mistrza Ortografii oraz nagrody ufundowane przez Urz膮d Miasta w Dzier偶oniowie. Nad ca艂o艣ci膮 przedsi臋wzi臋cia czuwa艂y panie Anna Luch i Karolina Kawecka. Pani dyrektor Albina Stefa艅ska przywita艂a serdecznie uczestnik贸w konkursu i opiekun贸w. Ostatecznie najlepsi okazali si臋: Dominika Be艂towska, uczennica Niepublicznej Szko艂y Podstawowej Si贸str Salezjanek w Dzier偶oniowie, kt贸ra zosta艂a Mistrzem Ortografii. II miejsce uzyska艂 Maksymilian Miszczuk ze Szko艂y Podstawowej nr 1 w Pieszycach, a na III miejscu uplasowa艂a si臋 Nikola Markowska uczennica Szko艂y Podstawowej nr 4 z Oddzia艂ami Integracyjnymi w Bielawie.

MistrzOrtografiiNews

殴r贸艂o: www.doba.pl