W niedziel臋 28 lutego w wyniku po偶aru w Bielawie na ulicy Wiejskiej, dach nad g艂ow膮 straci艂o 25 os贸b. Gmina Bielawa wraz z jednostkami podleg艂ymi natychmiast podj臋艂a dzia艂ania organizacyjne maj膮ce na celu pomoc poszkodowanym rodzinom. Dwie z nich zamieszkuj膮 obecnie w lokalach zast臋pczych udost臋pnionych przez sp贸艂k臋 TBS, natomiast pozosta艂e osoby przebywaj膮 tymczasowo u swoich rodzin.

apel

Od poniedzia艂ku 29 lutego przedstawiciele Miejskiego Zarz膮du Budynk贸w Mieszkalnych przygotowuj膮 lokale zast臋pcze, w kt贸rych docelowo b臋d膮 mog艂y zamieszka膰 wszystkie rodziny poszkodowane w po偶arze.

Opr贸cz tego, O艣rodek Pomocy Spo艂ecznej opracowuje list臋 rzeczy, kt贸re najbardziej potrzebuj膮 pogorzelcy. Ju偶 teraz jednak wiadomo, 偶e w艣r贸d nich znajd膮 si臋 bez w膮tpienia: ko艂dry, po艣ciel, odzie偶, obuwie, 艣rodki higieny osobistej czy artyku艂y papiernicze. Ka偶dy kto chcia艂by przekaza膰 powy偶sze rzeczy, mo偶e kontaktowa膰 si臋 z O艣rodkiem Pomocy Spo艂ecznej w Bielawie (ul. 3 Maja 20, tel. 74 833 47 93).

Warto doda膰, 偶e ka偶da poszkodowana rodzina otrzyma z OPS wsparcie finansowe. Jego wysoko艣膰 b臋dzie uzale偶niona od wysoko艣ci strat poniesionych z tytu艂u zdarzenia losowego. Pomoc dla poszkodowanych organizuje r贸wnie偶 Szko艂a Podstawowa nr 4 z Oddzia艂ami Integracyjnymi, kt贸ra przygotowa艂a apel do mieszka艅c贸w i spo艂eczno艣ci szkolnej.