Mo偶e nie b臋dzie to z艂oty poci膮g, ale o historycznym znaczeniu. Zarz膮d Stowarzyszenia Turystycznego Gmin G贸r Sowich w niedziel臋 31 stycznia podpisze list intencyjny z Kolejami Dolno艣l膮skimi i urz臋dem marsza艂kowskim.

鈥濪eklaracja Sowiog贸rska鈥 zostanie podpisania w specjalnym poci膮gu na linii Wa艂brzych G艂贸wny 鈥 K艂odzko, podczas przejazdu tras膮. Mamy dla Pa艅stwa bilety 鈥 je艣li chcesz by膰 艣wiadkiem tego historycznego wydarzenia zg艂o艣 ch臋膰 bezp艂atnego przejazdu poci膮giem w sekretariacie Urz臋du Miasta i Gminy Pieszyce. Pami臋taj 鈥 ilo艣膰 ograniczona. Wyjazd i powr贸t na tras臋 odb臋dzie si臋 ze stacji Wa艂brzych G艂贸wny. Bezp艂atne bilety otrzymaj膮 Pa艅stwo przed odjazdem poci膮gu w Wa艂brzychu. Na trasie przewidziano tak偶e konkursy z nagrodami, gad偶etami.
Porozumienie o艣miu gmin, w tym Dzier偶oniowa, Bielawy i Pieszyc, dotyczy integracji po艂膮cze艅 kolejowych z lokalnym transportem autobusowym, wsp贸lnej organizacji promocji turystyki w rejonie G贸r Sowich a tak偶e wyd艂u偶enia po艂膮czenia kolejowego Wroc艂aw 鈥 Dzier偶oni贸w do Bielawy.

Harmonogram przejazdu poci膮gu:
- 8.55 - Wa艂brzych G艂贸wny, odjazd poci膮gu
- 9.15 - G艂uszyca G贸rna, przesiadka do autokar贸w
- 9.30 - przybycie do Podziemnego Miasta Os贸wka, po艂膮czonego ze zwiedzaniem kompleksu
- 11.25 - wyjazd na dworzec w G艂uszycy G贸rnej
- 11.44 - odjazd do Wa艂brzycha G艂贸wnego
- 12.02 - przyjazd do Wa艂brzycha G艂贸wnego, zako艅czenie wydarzenia.

Podpisanie porozumienia nast膮pi podczas przejazdu poci膮giem.

opr. na podst.: www.ddz24.eu