REGULAMIN AKCJI
„Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”

nadlesnictwoNews

I Postanowienia ogólne
1. Niniejszy Regulamin określa warunki, na jakich odbywa się Akcja „Zbieramy żołędzie i kasztany, zimą leśnym zwierzętom je damy”, zwany dalej Akcją.
2. Organizatorem Akcji jest Nadleśnictwo Świdnica, ul. Sikorskiego 11,
58-100 Świdnica, zwany dalej Organizatorem.
II Opis Akcji
1. Celem Akcji jest zbiór jak największej ilości kasztanów i żołędzi, które będą przeznaczone na karmę dla zwierząt leśnych w okresie zimy.
2. Akcja odbywa się w dwóch kategoriach:
1) Zbiór kasztanów, które są owocami drzewa z gatunku kasztanowiec;
2) Zbiór żołędzi, które są owocami drzewa z gatunku dąb.
3. Akcja kierowana jest do przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu świdnickiego i dzierżoniowskiego, zwanych dalej Uczestnikami.
4. Zbioru należy dokonać do 31 października 2015 roku.
5. Każdy Uczestnik powinien zebrać minimalną ilość tj. 50 kg kasztanów lub 50 kg żołędzi.
6. Kasztany i żołędzie należy gromadzić w workach maksymalnie 25 kg (istnieje możliwość otrzymania worków od Organizatora).
7. Zakończenie zbioru należy zgłosić do Nadleśnictwa Świdnica wysyłając wypełniony formularz na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście złożyć w sekretariacie Nadleśnictwa (do 31.10. 2015 r. najpóźniej do godz. 15.00). Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.swidnica.wroclaw.lasy.gov.pl
8. Uczestnik zobowiązany jest dostarczyć zbiory do siedziby Organizatora po uprzednim umówieniu się na dzień i godzinę przyjazdu.
9. Organizator zobowiązuje się odebrać od Uczestnika zbiór przekraczający 1000 kg (1 tona), po uprzednim zawiadomieniu i umówieniu terminu.
10. Zbiory zostaną komisyjnie zważone.

11. W skład Komisji wchodzi:
1) Przedstawiciel Uczestnika;
2) Przedstawiciel Organizatora.
12. Opłata za kilogram zgodnie z kategorią wynosi:
1) Kasztany – 0,40 zł brutto;
2) Żołędzie – 0,60 zł brutto.
13. Rozliczenie nastąpi na podstawie protokołu odbioru nasion (kasztany i żołędzie), zapłata na podstawie KP wystawionego przez Uczestnika.
Protokół odbioru nasion będzie dostępny przy odbiorze zbiorów lub na stronie internetowej www.swidnica.wroclaw.lasy.gov.pl