Gmina Pieszyce przyst膮pi艂a do sp贸艂ki Dzier偶oniowskie Towarzystwo Budownictwa Spo艂ecznego, kt贸re od wielu lat realizuje kolejne budynki z mieszkaniami na wynajem o umiarkowanym czynszu. Wsp贸lnym celem jest budowa nowego obiektu w Pieszycach, kt贸ry b臋dzie znajdowa艂 si臋 przy skrzy偶owaniu ul. Ogrodowej i Obywatelskiej.

TBS 2023 3

TBS 2023 2

Opis mieszka艅
W budynku b臋d膮 znajdowa艂y si臋 32 mieszkania o metra偶ach 66,2 m2, 54,89 m2, 40,39 m2. B臋d膮 to mieszkania kompletnie wyko艅czone i wyposa偶one w standardzie TBS. Budynek ogrzewany b臋dzie pomp膮 ciep艂a, kt贸ra latem zapewnia tak偶e ch艂odzenie. Ka偶de z mieszka艅 b臋dzie posiada艂o system umo偶liwiaj膮cy optymalizacj臋 zu偶ycia ciep艂a, dzi臋ki czemu b臋dzie mo偶liwe obni偶enie koszt贸w zwi膮zanych z ogrzewaniem. Mieszkania na parterze posiada膰 b臋d膮 indywidualnie wygrodzone ogr贸dki przydomowe. Ka偶demu z mieszka艅 przyporz膮dkowane zostanie miejsce parkingowe na zewn臋trznym parkingu.
Mieszkania na wynajem w systemie TBS to oferta dla rodzin o 艣rednich dochodach, kt贸re przekraczaj膮 limit dochod贸w uprawniaj膮cy do ubiegania si臋 o lokal komunalny, alejednocze艣nie nie posiadaj膮 zdolno艣ci kredytowej lub najzwyczajniej nie zamierzaj膮 wi膮za膰 si臋 wieloletnim kredytem dla zdobycia w艂asnego mieszkania.

TBS 2023 5

TBS 2023 6

Koszty
Koszt partycypacji (czyli czego艣 w rodzaju kaucji) wp艂acanej na rzecz TBS przy tym wariancie budowy i przy za艂o偶eniu obecnych cen i obecnie obowi膮zuj膮cych rozwi膮za艅 ustawowych, wyniesie oko艂o 115 tys. z艂 przy mieszkaniu o pow. 50 m2.
Na ten moment wiele ustaw dotycz膮cych budownictwa mieszkaniowego znajduje si臋 w przygotowaniu, jedna z nich zak艂ada dofinansowanie budownictwa mieszkaniowego, spo艂ecznego dodatkowymi 艣rodkami z Krajowego Planu Odbudowy. Gdyby ta ustawa wesz艂a w 偶ycie, partycypacja mog艂aby w贸wczas wynosi膰 oko艂o 60 tys. z艂 przy 50 m2 mieszkaniu.
Partycypacja nigdy Pa艅stwu nie przepada. W razie rezygnacji z mieszkania w TBS, po uwzgl臋dnieniu waloryzacji, jest zwracana wynajmuj膮cemu mieszkanie.

Przewidywany czynsz w projektowanym budynku szacowany jest w przedziale 14,50 鈥 16,50 z艂/m2. Do tego pobierane b臋d膮 op艂aty za wyw贸z odpad贸w i zaliczki na rozliczenie wody oraz odprowadzenia 艣ciek贸w. Ciep艂o i energia elektryczna rozliczane b臋d膮 indywidualnie z dostawcami medi贸w.

Ankieta
Do os贸b zainteresowanych mieszkaniem na opisanych wcze艣niej warunkach (uwzgl臋dniaj膮c r贸wnie偶 te wy偶sze koszty) zwracamy si臋 z pro艣b膮 o wype艂nienie wst臋pnej, niezobowi膮zuj膮cej ankiety, kt贸ra pozwoli okre艣li膰 skal臋 zainteresowania ofert膮 DTBS w艣r贸d mieszka艅c贸w.

Osoby zainteresowane najmem takiego mieszkania proszone s膮 o wype艂nienie ankiety i z艂o偶enie jej w Urz臋dzie Miasta i Gminy w Pieszycach (I pi臋tro, sekretariat), lub poprzez e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczy膰, konieczne jest w艂膮czenie w przegl膮darce obs艂ugi JavaScript. w terminie do 28 lutego 2023 r. Ostateczna weryfikacja najemc贸w dokonana zostanie bezpo艣rednio przez DTBS.

POBIERZ TUTAJ