W grudniu 2019 r. informowali艣my Pa艅stwa o pozyskaniu dofinansowania do wymiany piec贸w i kot艂贸w w臋glowych. Na nasz膮 Gmin臋 przypada艂o ok. 1 mln 120 tys. z艂. W ramach uruchomianego projektu grantowego stare kopciuchy mo偶na by艂o wymieni膰 na ekologiczne 藕r贸d艂a ciep艂a, tj. ogrzewanie gazowe, elektryczne, pompa ciep艂a, itp.

kopciuch news
Dzia艂ania prowadzone by艂y w ramach projektu pn. 鈥濳oalicja na rzecz poprawy jako艣ci powietrza Gmin Obszaru Ziemi Dzier偶oniowsko-K艂odzko-Z膮bkowickiej (ZKD)鈥, kt贸ry realizowany by艂 wsp贸lnie przez 鈥濻towarzyszenie Wolna Przedsi臋biorczo艣膰鈥 (lider) oraz samorz膮dy Dzier偶oniowa, Gminy Dzier偶oni贸w, Pieszyc, Niemczy i Z膮bkowic 艢l膮skich. Projekt dedykowany by艂 dla w艂a艣cicieli domk贸w jednorodzinnych na terenie Gminy Pieszyce.

W ramach dofinansowania w naszej gminie z mo偶liwo艣ci wymiany pieca na ekologiczne 藕r贸d艂o ogrzewania skorzysta艂o 艂膮cznie 46 mieszka艅c贸w. To stawia nasz膮 gmin臋 na drugim miejscu w艣r贸d gmin bior膮cych udzia艂 w projekcie. Stare kopciuchy w trzech przypadkach wymienione zosta艂y na piece gazowe zasilane gazem ziemnym, w czterech na piece spalaj膮ce pellet i a偶 w trzydziestu dziewi臋ciu na pompy ciep艂a. Z tego tytu艂u grantobiorcom z terenu Gminy Pieszyce wyp艂acono 艂膮cznie ponad 1 300 000 z艂.