Opracowujemy Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pieszyce Szanowni Mieszkańcy Gminy Pieszyce!

Uprzejmie informuję, że gmina realizuje zadanie pn.: „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Pieszyce”. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej jest bardzo ważnym dokumentem z punktu widzenia strategii rozwoju gminy. Proszę Państwa o wypełnienie w miarę możliwości dołączonej do gazety ankiety i dostarczenie jej w terminie do 10 września do Urzędu Miasta – biuro podawcze parter. Ankieta dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.pieszyce.pl

Dzięki opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej zarówno gmina, jak i mieszkańcy (osoby fizyczne, osoby prawne), będą mogli ubiegać się o dofinansowania na projekty m.in. z Regionalnego Programu Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z zakresu zwiększania efektywności energetycznej, takiej jak termomodernizacja budynków oraz zastosowania odnawialnych źródeł energii. Według założeń Nowej Perspektywy 2015-2020, gminy, które opracują i wdrożą plany gospodarki niskoemisyjnej będą traktowane preferencyjnie w przypadku ubiegania się o dofinansowania na zadania z zakresu ochrony powietrza, efektywności energetycznej i OZE.
Warunkiem uzyskania dofinansowania na działania termomodernizacyjne budynków i innych obiektów jest umieszczenie ich w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o podanie w ankiecie pkt.15 informacji o planowanych działaniach termomodernizacyjnych w Waszych nieruchomościach w perspektywie do roku 2020.

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować do wykonawcy planu:
Meritum Competence
tel. 696 902 836
lub bezpośrednio do Urzędu Miasta w Pieszycach, Wydział Gospodarki Przestrzennej i Infrastruktury Technicznej pokój nr 13 (pierwsze piętro), tel. nr 74 8365488, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje o opracowywaniu PGN-u znajdują się również na naszej stronie internetowej www.pieszyce.pl

Pobierz ankietę

Burmistrz Pieszyc