Podczas wakacji młodzi zawodnicy i zawodniczki z klubu SOWA Pieszyce uczestniczyli w kilku obozach sportowych. W dniach od 2 do 12 lipca w mieście Prieviza na Słowacji przebywała Sylwia Martyka z Reprezentacją Polski Juniorek Młodszych w zapasach, która przygotowywała się do Mistrzostw Europy oraz Świata. W zgrupowaniu uczestniczyły również reprezentację Węgier, Czech oraz Słowacji. Podczas obozu nacisk położono na walki zadaniowe oraz doskonalenie techniki. Zawodniczki odwiedziły Burmistrz Miasta Prievidza, ZOO i Zamek w Bojanicach oraz korzystały z basenów sportowych.

21.7.15Racibórz KadraPL Kadetek

Następny obóz odbył się od 10 do 20 lipca w Zakopanym. Na tym zgrupowaniu kondycyjnym przebywały Marzena Martyka i Natalia Kołosz, które chodziły po Tatrach i wspinały się na Kasprowy Wierch, Giewont oraz Morskie Oko. Na zgrupowanie Kadry Juniorek Młodszych do Raciborza w dniach 15-25 lipca powołane zostały Paulina Martyka oraz Sylwia Martyka.

Najlepsze nasze zawodniczki Sylwia Martyka oraz Natalia Kołosz przebywały od 26 lipca do 4 sierpnia w Borowicach na zgrupowaniu Kadry Polski LZS. W dniach 4-11 sierpnia w Ośrodku Szkoleniowym Rady Dolnośląskiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Spalonej koło Bystrzycy Kłodzkiej przebywali na obozie sportowym najmłodsi zapaśnicy i zapaśniczki z SOWY Pieszyce. Na obozie nacisk kładziono na naukę i doskonalenie techniki oraz taktyki w walce. Doskonalono również elementy podnoszące motorykę gibkość, zwinność i wytrzymałość. Podczas zgrupowania wszyscy trenowali 2 razy dziennie oraz brali udział w rozruchu i grach zespołowych. Organizowano również kąpiele na basenie oraz ogniska. Były również wyjścia do schroniska i Bystrzycy. Głównym zadaniem zorganizowanych obozów była organizacja czasu wolnego podczas wakacji dla dzieci i młodzieży z Pieszyc. Prowadzono naukę techniki zapaśniczej, propagowano wśród nich zdrowy oraz higieniczny styl życia.

8.8.15Spalona basen

Dnia 23 sierpnia rodzice, działacze i zawodniczki brali udział w sportowym festynie i I Wyścigu Rowerowym MTB w Parku Miejskim organizowanym przez Panią Burmistrz.

Klub SOWA Pieszyce dzięki wsparciu lokalnego samorządu, a zwłaszcza Burmistrza Miasta Pieszyce, Pani Dorocie Koniecznej-Enozel oraz Agnieszce Kuźminskiej, kierownikowi Ośrodka Pomocy Społecznej miał okazję zorganizować zgrupowania sportowe dla dzieci z Pieszyc i prowadzić zajęcia sportowe w Pieszycach podczas wakacji.

Stanisław Warchoł,
Sowa Pieszyce.