W 2015 roku młodzież z Zespołu Szkół im. Ks. Jana Dzierżonia w Pieszycach miała okazję po raz szósty wyjechać na międzynarodowy obóz do Rumunii do Transylwanii nazywanej również Siedmiogrodem(region górski i podgórski). Youthcamp 2015 odbywał się w dniach od 23.07 do 04.08.2015r.

3

Wzięło w nim udział 80 uczestników z czterech państw partnerskich: Niemiec, Węgier, Polski i Rumunii. Na miejscu zorganizowanych zostało wiele atrakcji krajoznawczych, kulturoznawczych i sportowych. Wraz z opiekunkami Beatą Daniel i Krystyną Szostak młodzież poznawała urokliwe miasteczka i wioski; korzystała z kąpieli solankowych nad jeziorem Laku Ursus; zwiedziła miasto Braszów; zamek w Branie, który uchodził za siedzibę wampira Draculi. Jednym z najpiękniejszych widoków, które mogliśmy podziwiać były najwyższe wzniesienia znajdujące się na terenie Karpat Południowych (Alp Transylwańskich).

11822369 671135653020694 3856576035362027896 n

Wysokość najwyższych szczytów wynosi tam ponad 2500 m n.p.m. Po wyczerpujący wycieczkach młodzież spędzała wieczorami czas przy ognisku, dyskotekach, koncertach. Jednak największą niespodziankę przyniósł przedostatni dzień, gdzie młodzież spędziła pół dnia na Balu Adventure Park – w parku linowym „To był najfajniejszy dzień jaki tutaj przeżyliśmy”- odpowiedzieli wszyscy „mali” pieszyczanie chórem. Miejmy nadzieję, że nie był to ostatni taki obóz, teraz kolej na Niemcy i Polskę.