Szanowni Mieszkańcy,
Jedynym i skutecznym sposobem walki z koronawirusem jest dziś ograniczenie osobistych kontaktów międzyludzkich. Robią to dziś praktycznie wszyscy – prywatni przedsiębiorcy, małe firmy, duże koncerny, parafie, także instytucje publiczne. Takie decyzje zapadły także i u nas.

apel fot
Zamknięcie Urzędu Miasta i Gminy w Pieszycach spowodowane jest potrzebą ograniczenia zbędnego ruchu mieszkańców i innych klientów urzędu, co związane jest z dbałością o Państwa i nasze zdrowie, ale także o możliwość zachowania ciągłości funkcjonowania urzędu. Proszę sobie wyobrazić sytuację, gdyby cały urząd i podległe jednostki zostały poddane kwarantannie, co wstrzymałoby normalnie funkcjonowanie instytucji.

W dbałości o mieszkańców i zachowanie ciągłości pracy UMiG podjęliśmy stosowne kroki. Od świadomości i odpowiedzialności nas wszystkich zależy jak szybko i jak bardzo będzie rozprzestrzeniał się wirus.

Część pracowników UMiG korzysta z należnych im świadczeń, część wykonuje swoje obowiązki zdalnie. Wszystkie osobiste spotkania związane z pracą UMiG w Pieszycach zostały odwołane, ale pracownicy nadal i regularnie wykonują swoje obowiązki, a Państwa sprawy są na bieżąco obsługiwane i załatwiane.

Prosimy o wyrozumiałość.