Dzięki temu biletowi można zwiedzić cały Dolny Śląsk i Góry Sowie za 40 zł. Od dziś, czyli od 1 sierpnia 2018 roku ruszyła sprzedaż Biletu Zintegrowanego Gmin Gór Sowich. Weekendowy bilet obejmuje komunikację miejską na terenie Ziemi Dzierżoniowskiej i linie Kolei Dolnośląskich. Wprowadzenie tej usługi to efekt dobrej współpracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich z Kolejami Dolnośląskimi.

To dobra informacja dla turystów, ale także dla naszych mieszkańców np. studentów, którzy wracając na weekend mogą skorzystać z takiego biletu.
Bilet weekendowy uprawnia do przejazdów pociągami i autobusami wspomnianych wyżej przewoźników, od godziny 18.00 dnia roboczego poprzedzającego następujące po sobie dni wolne od pracy, do godziny 6.00 pierwszego dnia roboczego.
Dzięki biletowi zwiedzić można cały Dolny Śląsk, w tym powiat dzierżoniowski oraz Góry Sowie, autobusem i pociągiem za cenę 40 zł.
Bilet weekendowy ma jednak przede wszystkim na celu zachęcenie Dolnoślązaków do przyjazdu w Góry Sowie. Do pociągu zabrać można przecież rower i szybko i komfortowo dotrzeć do świetnych tras MTB Sudety, lub po pospacerować po naszych górach.
Bilety są do nabycia między innymi przez internet za pośrednictwem systemu Koleo, u obsługi pociągu oraz w kasach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych.
fot.: www.rynek-kolejowy.pl