Znamy już nagrodzonych w Plebiscycie Gospodarczym „Sudeckie Kryształy” 2017. Gala podsumowująca VI edycję plebiscytu odbyła się 10 listopada 2017 r. w Trzebieszowicach. W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach: Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu, Najlepszy Produkt Turystyczny, Najlepszy Produkt lub Usługa, Najlepsza Firma Rodzinna, Najlepsza Impreza Promująca Region, Osobowość Regionu oraz Firma z wieloletnią tradycją.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny III miejsce zajął Dom Tkacza w Rościszowie. W Zamku na skale w Trzebieszowicach nagrodę odebrał właściciel – Wojciech Siwiec.
Na stronie internetowej domtkacza.pl właściciele tak opisują obiekt: W Domu Tkacza wciąż działa krosno, są drukarskie stemple do tkanin, a ludowe śląskie meble z dawnych wieków nadal pełnią swoją funkcję. Wyjęliśmy ten dom z objęć przeszłości i płynnie wprowadziliśmy go w teraźniejszość. Będziecie słyszeć szum potoku, stąpać po oryginalnych podłogach, choć elementom współczesnym, jak łazienka i kuchnia  – nie odmówiliśmy tego, co im w XXI wieku należne. Nie przygotowujemy posiłków, ale do Waszej dyspozycji pozostaje dobrze wyposażona kuchnia i klimatyczna jadalnia, gdzie na ceramice z Bolesławca jadają duchy tkaczy.
Zapraszamy do Rościszowa, pod oko Wielkiej Sowy, która widziała dolnośląski bunt tkaczy w 1844 roku, setki zachwyconych kuracjuszy między dwiema wojnami, rannych żołnierzy Luftwaffe podczas tej największej, a teraz patrzy na Dom Tkacza i jego gości: architektów, biegaczy, fotografów, wędrowców z duszami odkrywców.
To nie jedyny pieszycki sukces w plebiscycie. Gmina Pieszyce wraz ze współorganizatorami – firmą XC4U oraz MT-SPORT otrzymała wyróżnienie za organizację zawodów pn. Uphill Gór Sowich. Nagrodę odebrał zastępca burmistrza Pieszyc – Krzysztof Galiak. W 2017 r. odbyła się pierwsza edycja zawodów, a organizatorzy planują kontynuować ją w kolejnych latach.

Szósta edycja plebiscytu pokazała, że Sudecki Kryształ to marka rozpoznawalna w całym regionie.

Tak wyglądały zawody UpHill Gór Sowich 2017