Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych sfinansowała tegoroczne „Kino pod chmurką”, podczas którego mieszkańcy Gminy Pieszyce obejrzeli dwie projekcje filmowe pt. „Pani z przedszkola” oraz „Jesteś Bogiem”. Przed seansem na wielkim ekranie pojawiły się trzy kampanie reklamowe mówiące o spożywaniu alkoholu i jego konsekwencjach.
KinoPlenerowe2017News

- Cieszę się, że kolejny raz możemy spotkać się z Państwem w Parku Miejskim. – powitał pieszyczan Sławomir Szel, inspektor ds. promocji Gminy Pieszyce. – Mam nadzieję, że to będzie kolejny udany wieczór. Życzę wszystkim miłego seansu.
Park Miejski podczas projekcji zamienia się w zupełnie inne niż na co dzień miejsce. Wyjątkowości nadaje fakt, że rzeczywiście można poczuć się w nim jak w kinie, a wszystko za sprawą dużego ekranu, filmów, zapachu popcornu. Dodatkowo mieszkańcy przynoszą swoje koce, leżaki, a nawet zestawy do grillowania. Jest to jedyna taka wakacyjna sobota w roku, po której dzisiaj zostają tylko pamiątkowe zdjęcia i mamy nadzieję miłe wspomnienia.