Już po raz czwarty Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie zorganizowało Konkurs „NGO – to jest to!”. Konkurs skierowany do organizacji pozarządowych oraz osób i firm wspierających je został rozstrzygnięty 28 marca podczas sesji Rady Powiatu. Miło nam jest Państwa poinformować, że dwie nagrody powędrowały dla przedstawicieli Gminy Pieszyce.
NGOLaureaciNews1

Stowarzyszenie Gór Sowich „Pasjonat” – to organizacja działająca prężnie od dwóch lat. Jej prezesem jest Tomasz Proszek. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie w Plebiscycie Gospodarczym Sudeckie Kryształy w kategorii „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Stowarzyszenie realizuje wiele działań w zakresie promocji Gór Sowich organizując konkursy fotograficzne, wystawy „Piękno Gór Sowich”, a także zawody kolarskie czy rajdy konne.

W kategorii Osoba Wspierająca Organizacje Pozarządowe 2016 kapituła konkursu nagrodziła Józefa Przeorka – właściciela firmy Produkcja Maszyn i Urządzeń Dekarskich Sorrex oraz Muzeum Regionu Sudety w Kamionkach. Józef Przeorek wspiera finansowo wiele organizacji z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Dzięki jego dobroczynności organizacje mogą realizować cele statutowe, współorganizować uroczystości państwowe, imprezy sportowe i turystyczne. Wspiera on także osoby, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Jest filantropem, który sfinansował wydanie książki „Cierpienie, miłość, życie w pieszyckiej poezji.”
NGOLaureaci2

Nagrody laureatom wręczali starosta Janusz Guzdek i przewodniczący Rady Powiatu Marian Kowal. Składając gratulacje dziękowali laureatom za współpracę ze Starostwem oraz za ogromny wkład pracy włożony na rzecz lokalnej społeczności. W imieniu laureatów zabrała głos Zofia Mirek, która podkreślała, że choć nie pracują dla nagród, to jednak dziękują za dostrzeżenie ich trudu. Natomiast zastępca wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka dziękowała za zauważenie wkładu pracy stowarzyszeń w życie społeczne powiatu i organizację takiego konkursu. Konkurs przygotował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Źródło: www.pow.dzierżoniów.pl