Urz膮d Miasta i Gminy w Pieszycach wraz z Plac贸wk膮 Terenow膮 KRUS w 艢widnicy zapraszaj膮 na spotkanie po艣wi臋cone podstawowym zadaniom realizowanym przez Kas臋 Rolniczego Ubezpieczenia Spo艂ecznego.
KrusNews

fot. www.assecods.pl

Tematyka spotkania b臋dzie obejmowa艂a informacje z zakresu ubezpieczenia spo艂ecznego rolnik贸w tj.:

- ubezpieczenie spo艂eczne i zdrowotne rolnik贸w, op艂acanie sk艂adek na ubezpieczenie;
- przyznawanie i wyp艂ata 艣wiadcze艅 emerytalno-rentowych oraz wypadkowych, chorobowych i macierzy艅skich;
- wypadki przy pracy (definicja wypadku przy pracy rolniczej, procedura zg艂aszania wypadk贸w, przyczyny i okoliczno艣ci wypadk贸w, statystyka wypadk贸w);
- choroby zawodowe rolnik贸w (definicja rolniczej choroby zawodowej, procedura ubiegania si臋 o odszkodowanie z tytu艂u uszczerbku na zdrowiu);
- dzia艂alno艣膰 prewencyjna Kasy;
- rehabilitacja lecznicza (warunki do skorzystania z nieodp艂atnej rehabilitacji leczniczej, prezentacja centr贸w rehabilitacyjnych KRUS).
Wszystkich zainteresowanych rolnik贸w zapraszamy na szkolenie, kt贸re odb臋dzie si臋 19 kwietnia 2017 r. godz. 900 w Sali Narad Urz臋du Miasta i Gminy w Pieszycach, ul. Ko艣ciuszki 2.