Podczas tegorocznych Prezentacji Dzierżoniowskich Muzeum Góry Sowie Region Sudety mieszczące się Kamionkach zdobyło aż dwie nagrody i wyróżnienie – za „Stworzenie miejsca, w którym jest krzewiona historia wszystkich dziedzin kultury”, wyróżnienie dla organizacji pozarządowej – Smok Biznesu 2016, a także nagrodę dla Aktywnej Organizacji Pozarządowej 2016.

SmokiBiznesuDdz24News
fot. Ddz24.eu

Muzeum Góry Sowie Region Sudety działa zaledwie od dziesięciu miesięcy, a już zostało dostrzeżone i docenione przez kapitułę konkursową podczas XXII Prezentacji Dzierżoniowskich. - Postanowiliśmy pokazać się podczas Prezentacji Dzierżoniowskich, gdyż wiedzieliśmy, że jest to wydarzenie, które przyciąga wielu mieszkańców naszego powiatu, którzy nie wiedzieli dotychczas o naszym istnieniu – komentuje Józef Przeorek, właściciel i założyciel Muzeum Kamionki Region Sudety. - Zaprezentowaliśmy eksponaty, które są w muzeum, a także w pieszyckiej Izbie Pamięci – dodaje Zdzisław Maciejewski. - Nasze działania są bardzo podobne, a tylko współpracując ze sobą możemy dotrzeć do szerszej publiczności. Chcemy szczególnie zainteresować młode pokolenia naszych mieszkańców, by miało skąd czerpać wiedzę na temat swoich przodków.
W muzeum można obejrzeć maszyny, narzędzia rolnicze, jak również urządzenia gospodarstwa domowego czy pamiątki po zakładach włókienniczych. Organizacja prezentuje się przy okazji dni miast i pikników, wszystko po to, by wyjść z historią na ulicę do drugiego człowieka.
Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 -13.00 (Kamionki 12, 58-250 Pieszyce), a także w niedzielę po wcześniejszym uzgodnieniu odwiedzin. Osoby, które posiadają w swoich zasobach skany dokumentów lub zdjęcia proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
SmokiBiznesuNewsfot. Ddz24.eu